وبلاگ نمايندگي قزوین : آدرس: قزوين، دروازه رشت، پشت دانشگاه علوم پزشکي، چهارراه نسيم شمال، منطقه باغستان سنتي، 100 متر داخل باغستان، کنگره 60، نمايندگي قزوين. شماره تماس :09196982622.
جلسات جهان بینی ...
پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت 21:0 | نويسنده: دبیر وبلاگ | ( )

دوازدهمین جلسه از دوره چهل و ششم سری کارگاههای آموزش جهانبینی کنگره۶۰مورخ ۲۵/۰۲/۱۳۹۲ با نگهبانی و استادی آقای مهندس حسین دژاکام و دبیری آقای بیژن با دستور جلسه "وادی نهم و تاثیر آن بر روی من " رأس ساعت ۱۶:۰۰آغاز به کار نمود .

 

در حال حاضر بازار انتخابات بسیار داغ می باشد و انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را پیش رو داریم. همه می دانید که ما یک NGO و سازمان مردم نهاد هستیم که در حوزه اعتیاد و مواد مخدر فعالیت می نماییم . برای ما هیچ جهت و سمت و سویی مطرح نمی باشد .بطور کلی طبق قوانین کنگره 60 نباید در سیاست دخالت کنیم . در نتیجه کنگره 60رسماً بعنوان یک سیستم حقوقی هیچ گونه خط مشی سیاسی نداشته و کسی اجازه ندارد در کنگره 60 تبلیغات کاندیای بخصوصی را انجام دهد . بنابراین ما در این امر مداخله ای نمی کنیم . اگر این کار صورت گیرد بینمان شکاف ایجاد خواهد شد و مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد .

تمام شما بعنوان یک فرد حقیقی می توانید در خارج از کنگره 60 عضو هر حزب و یا گروهی شوید و هر فعالیت سیاسی و یا اجتماعی را انجام دهید . ولی در کنگره 60 به هیچ عنوان تبلیغات صورت نمی گیرد . 

هدف نهایی ما کمک به افراد درد مندی است که گرفتار اعتیاد شده اند و ما به آنها یاری می رسانیم تا اعتیاد خود را درمان نمایند . ما از آنها سوال نمی کنیم که عضو کدام گروه و یا حزب هستند . کنگره 60 خود را درگیر بازی های سیاسی نمی کند .

ولی هر کدام از شما اختیار کامل را دارا هستید که به کاندیدای موردعلاقه تان رای دهید . حتماً در رای گیری و فعالیت های اجتماعی کشور خود شرکت نمایید و روی سرنوشت کشورتان تاثیر گذار باشید.

دستور جلسه امروز در مورد نقطه تحمل می باشد . تحمل را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داده ایم .حتی گفته ام که CD های آموزشی را در تمام شعب مورد استفاده قرار دهند تا کلیه اعضای کنگره 60 زیر نظر آموزش های مستقیم من قرار گیرند .

چند تن از رهجویان به من گفته اند، بعضی راهنمایان می گویند برخی از سی دی ها برای رهجو ضرر دارد .

در جواب باید گفت اگر راهنمایی سی دی آموزشی را خود تهیه نکرده باشد و به آن گوش نداده باشد از رهجویان خود عقب می افتد و در نتیجه برای راهنما این امر ضرر دارد .

دوم آنکه آیا قدرت تشخیص راهنما از من بیشتر است ؟ درسی که من در حال آموزش آن هستم آیا شما تشخیص می دهید که ضرر دارد و من تشخیص نمی دهم ؟

در برخی از سی دی ها راهنمایان مورد انتقاد قرار گرفته شده اند و گفته شده اگر چنین اعمالی از سوی راهنما صورت گیرد خلاف است . در اینجا نیز تهیه این سی دی به ضرر راهنما می باشد .

باید اطلاعات و آموزش هایی که از جانب من صورت می گیرد در اختیار همه قرار داده شود . در پرتو این آموزش هاست که کنگره به این نقطه رسیده است و بینمان صلح و آرامش برقرار است . ما دانش و آگاهی خود را در سایه همین آموزش ها بالا برده ایم.

هر کدام از ما در خانه خود با سایر افراد خانه اختلاف سلیقه داریم و در کنگره 60 با 700 یا 800 نفر عضو ، حداقل اختلافات بینمان وجود دارد . به این دلیل که در حال آموزش هستیم و مرتباً آگاهیمان در حال بالا رفتن است و حرکت می کنیم .

در وادی نهم درباره نقطه تحمل توضیح داده شده و امروز نیز چند نکته را مورد بررسی قرار می دهیم .

خروج از نقطه تحمل ، نقطه ای ایست که انسان را از تعادل خارج می کند .

زمانی که یک فرد مواد مخدر مصرف می کند با قطع مواد دچار بیرون روی می گردد به این دلیل که از نقطه تحمل خارج شده است . همچنین در سرما و گرما و تمام موارد نقطه تحمل مطرح است .

هزاران هزار موضوع وجود دارد که هر کدام دارای نقطه تحمل و ویژگی خاص خود می باشند .

وقتی انسان از نقطه تحمل خارج می شود ، بعارتی از تعادل خارج شده و دیگر پایدار نیست .

تعادل به معنای پایداری است . بنابراین انسان در شرایط مختلف ممکن است از تعادل خارج شود .

یکی از موضوعات ، نقطه تحمل در سخن گفتن است . گاهی اوقات ما پذیرش برخی سخنان را نداریم و با یک سخن کاملاً بهم می ریزیم . از این خاصیت در ورزش و مسابقات ورزشی نیز استفاده می کنند . در برخی مسابقات ورزشی مشاهده کرده اید که ورزشکاران مشهور با مشت به صورت ورزشکار دیگر می کوبند. او می داند که این عمل مساوی با اخراج از تمام مسابقات است ، ولی نمی تواند این کار را انجام ندهد به این دلیل که از نقطه تحمل او گذشته و از تعادل خارج شده است.

بر روی حرف ، افراد بسیاری می توانند ما را از تحمل خارج کنند . ممکن است یک دوست حرفی را به شما بزند و شما را بهم بریزد . ممکن است یک رهجو حرفی به راهنمایش بزند و او را از نقطه تحمل خارج کند و... حال علت چه می باشد ؟

از دلایلی که سبب می گردد ما از تعادل خارج شویم :

1 ـ خود را بسیار مهم می دانیم . آنقدر خود را مهم فرض می کنیم که اگر کسی به ما بگوید بالای چشمت ابروست فوری به شخصیت مان برخورده و ناراحت می شویم . در هر جایگاه و هر مقامی که باشیم ، چون خود را خیلی مهم میدانیم با کوچکترین مسئله ای بهم می ریزیم.

اگر مقداری در نزد خود بگوییم که همه ما انسانیم و اگر طرف مقابل حرفی زد او نیز انسان است و با یکدیگر فرقی نداریم هضم این مسئله آسان تر خواهد بود .

2 ـ طرف مقابل را بسیار مهم فرض می کنیم . این مسئله نیز باعث بهم ریختنمان میشود .

ممکن است طرف مقابل سخنان بی ارزش و یا کوچکی به شما بزند و شما را از تعادل خارج کند در این هنگام باید ببینید که او چقدر برای شما مهم است و سخن او چقدر برایتان با اهمیت است .

3 ـ حرفی که به شما زده شده را بسیار مهم می دانید .

حرف های بسیاری هستند که بی ارزش بوده و نباید به دل گرفت . اگر تحمل کرده و دقت کنید می بینید که مهم نیستند .

 نقطه تحمل هایی نیز وجود دارد که در جهات مثبت است . اگر ما به مقامی رسیدیم آیا تحمل آن مقام را دارا می باشیم ؟ گاهی اوقات تحمل کوچکترین چیزها را هم نداریم .

قصه آن هیزم شکن را بارها شنیده ایم که حضرت موسی (ع) برای مناجات به درگاه خداوند به کوه می رفتند که در راه خارکنی را دیدند که با دست خود مشغول کندن خارها می باشد . خارکن به حضرت موسی (ع) گفت که به خداوند بگوید به او یک تیشه دهد . حضرت موسی (ع) به خداوند خواسته خارکن رامی گوید و خداوند می گوید خواسته اش را استجابت نمی کنم . تا سه بار موسی این خواسته را مطرح می کند بار چهارم خداوند می گوید ای موسی به دلیل اصرار تو ما به او یک تیشه دادیم . موسی در حال برگشت از کوه می بیند که خارکن با تیشه خود یک نفر را به قتل رسانده است . دلیل این بود که این خارکن با تیشه سریعتر کار کرده و خارهای منطقه خود را کنده و به منطقه دیگران وارد شده و سر این موضوع درگیری پیش آمده و با تیشه خود یک نفر را کشته است .

گاهی اوقات می بینیم که باید ظرفیت و نقطه تحمل کوچکترین چیزها مانند همان تیشه را داشته باشیم.

بعضی تحمل چیزهای بسیار بزرگ را دارا هستند و برخی تحمل یک تیشه کوچک را هم ندارند .

شما باید ظرفیت داشته باشید تا خداوند آن را به شما بدهد .

باید دید آیا شما تحمل راهنما شدن را دارید ؟ اگر تحمل آن را نداشته باشید تخریب ایجاد خواهید کرد.

اگر به یکباره ثروتمند شوید آیا تحمل پول را دارایید . پس این مسئله نیز دارای نقطه تحمل است . 

نقطه تحمل در قسمت های مختلف برای ما وجود دارد .

در افتخارات نیز به همین شکل است .

آیا نقطه تحمل آن را دارید که به یک مقام قهرمانی برسید . اگر تحمل آن وجود نداشته باشد ممکن است به مواد مخدر روی آورید . مانند مارادونا

یکی دیگر از موارد نقطه تحمل در قسمت های فیزیکی می باشد . آیا نقطه تحمل آن را دارا هستیم که در ساعت 5صبح از خواب بیدار شویم .

شما به یکباره نمی توانید این کار را انجام دهید .کسی که تا ساعت 9 یا 10 صبح می خوابد نمی تواند این کار را انجام دهد ولی قادر است این کار را با تمرین و ذره ذره انجام دهد به شرطی که شبها زودتر بخوابد.

آیا در گرسنه گی تحمل داریم . فرق انسان و حیوان در این است که حیوان هر وقت که گرسنه شود در هر کجا هر چه ببیند می خورد ولی انسان به این شکل نیست .

انسان زمانی که گرسنه می شود نقطه تحملش تا به کجاست و تا چه حد می تواند تحمل کند؟ یکی از موارد این نقطه تحمل در ماه مبارک رمضان می باشد . آیا تحمل داریم که 17 ساعت گرسنگی و تشنگی را تحمل کنیم ؟

گرسنگی و در تشنگی می توانیم نقطه تحمل را بالا ببریم .

نقطه تحمل به اندازه هیکل اشخاص نیز بستگی ندارد . در کتاب سعدی بزرگوار آمده دو دوست که یکی لاغر اندام و دیگر چاق بود را به اشتباه و به جرم قتل در زندان می اندازند . بعد از یک هفته بی گناهی آنان ثابت می شود . هنگام آزادی می بینند که فرد لاغر زنده مانده و شخص چاق فوت کرده است . تصور می شد فردی که فربه است انرژی داشته و نمی میرد ولی به دلیل آنکه نقطه تحمل فرد لاغر بالاتر بود او زنده ماند .

می بینید که نقطه تحمل در همه چیز وجود دارد از سخن گرفته تا مقام و گرسنگی و تشنگی و ...

فردی که مصرف کننده مواد مخدر می باشد و به درمان رسید آیا تحمل سلامتی را دارد؟

اگر در گذشته یک فرد مصرف کننده و خراب بودی حال که به درمان رسیده ای دیگر خانواده خود را تحویل نمی گیری و می گویی این خانواده برای زمان مصرف من بوده و اکنون می خواهم خانواده جدیدی داشته باشم ؟

رسیدن به سلامتی ، پاکی و رهایی نقطه تحمل می خواهد . اگر تحمل نباشد تخریب به وجود می آید .

 

 

من نیز بعنوان نگهبان کنگره باید در بسیاری از موارد نقطه تحمل داشته باشم. اگر تحمل نداشته باشم همه چیز را به نابودی می کشم.

در بیداری ، گرسنگی ، تشنگی ، در سرما ، گرما ، بیماری در فقیری در مشکلات ، سوگواری در از دست دادن عزیزان در تمام سطوح مختلف ما با نقطه تحمل مواجه هستیم.

هر اندازه نقطه تحملمان در سطوح مختلف و گوناگون بالاتر رود به صلح و آرامش بیشتری خواهیم رسید .

گاهی اوقات با کوچکترین مطلبی ما را از تعادل خارج کرده و به نتایج دلخواه خود می رسند .

تحمل در مواد مخدر نیز هم در جهت مثبت و هم در جهت منفی وجود دارد .

یک نفر را می بینید که مصرف کننده مواد است و به اندازه یک عدس تریاک می خورد و شخص دیگر به اندازه دو گردو شیره مصرف می کند .

در جهت منفی هرچه نقطه تحمل بالاتر باشد قضیه بدتر است . بنابراین در مسائل منفی باید نقطه تحملمان را پائین نگاه داریم . نمی توان در مصرف مواد مخدر نقطه تحملمان را بالا بریم.

در فیلم ها مشاهده می کنید که شخصی مثلاً ده کیلو سوسیس می خورد یا 300 عدد تخم مرغ می خورد .

به همین دلیل است که در برخی از کشورها افراد چاق و بی قواره بسیار دیده می شوند .

ولی در کشور ما در این مسئله بسیار خوب بوده و مردمان در وضعیت خوبی قرار دارند و این به دلیل فرهنگ است که نقطه تحمل را در این مورد بالابرده اند .

پرخوری یکی از مواردی است که استرس را کم می کند زمانی که شروع به خوردن می کنید فک کار می کند و استرس کم می شود .

یک از مسائلی که اعضای کنگره باید آن را رعایت کرده و حداقل کم از آن استفاده نمایند شیرینی و قند است .قند تبدیل به چربی در بدن می شود .

سم های زیادی در قند وجود دارد . بالاترین چیزی که سریع تبدیل به چاقی می شود ، قند است . برای سفید شدن قند از مواد شیمیایی استفاده می شود .

گفته شده از سه مورد باید پرهیز شود قند ، نمک و هروئین .

یک روز تعداد قندهایی که مصرف می کنید را کنار بگذارید و ببینید چه مقدار قند در یک روز مصرف می کنید و مقدار آن را کاهش دهید تا دچار مشکل نشوید .مخصوصاً کسانی که سن شان از 40 سال گذشته است .

 

از نان های سبوس دار استفاده کنید تا دچار کولیت و مشکلات دیگر نشوید .

می توانید به جای مصرف قند با چای ، از شیرینی های طبیعی مانند خرما ، توت و کشمش استفاده نمایید.

تحمل در تمام سطوح قابل بحث و بررسی است . این موارد بطور مشروح در وادی نهم وجود دارد .

من نکاتی دیگر را نیز بازگو می کنم و اگر خودتان بیاندیشید مثال ها دیگری را می توانید پیدا کنید و نقطه تحمل را در آن به برررسی بپردازید .

چیزی که در نقطه تحمل مطرح است ، آن است که یکباره نمی توان نقطه تحمل را تغییر داد .

در برخی از فرهنگ ها می بینید که انسان های چاق بسیار زیاد شده اند و این اشخاص از نوشابه های بزرگ استفاده می کنند . بطوری که شهردار نیویورک با کارخانه های تولید این نوشابه ها برخورد می کند ولی کاری نمی توان کرد.

زیرا تولید بیشترمساوی است با مصرف بیشتر و در نهایت درآمد بیشتر . این تولید بیشتر و مصرف بیشتر در داروها نیز گسترده شده است .

اگر این افراد چاق شده و از خوراک بیشتری استفاده می کنند و میزان نوشابه ها افرایش پیدا کرده ، این موارد در طول زمان اتفاق افتاده است . اگر می خواهیم این موارد را اصلاح کنیم باید در طول زمان آن را درست کنیم .

یکسری از انسان های سود جو نیز در این میان روش هایی را اعمال می کنند .

مثلاً به روش ساکشن می خواهند چربی های اضافه را از بدن خارج کنند . ولی این عمل بسیار خطرناک بوده و قابل بازگشت است .

عده ای دیگر می گویند ما روده کوچک شما را کوچک کرده و مقداری از آن را می بریم و دیگر شما کمتر غذا خورده و چاق نمیشوید.

عده ای نیز می گویند معده تان را کوچک می کنیم. افرادی برای رسیدن به اندام مناسب این کار را می کنند و معده خود را می برند تا کمتر غذا بخورند . ولی دچار مشکلات فراوان دیگر می شوند .

این افراد آموزش نگرفته اند و نمی توانند نقطه تحمل خود را کنترل کنند .

در نهایت آنکه نقطه تحمل در طول زمان با تلاش ، کوشش و فعالیت تغییر می کند . در کوتاه مدت نقطه تحمل تغییر پذیر نیست .

گول تبلیغات را نخورید .قرص هایی که برای لاغری ، چاقی ، افزایش قد ، رویش موی سر و... تبلیغ می شوند ، اثرات سوء داشته و تاثیر گذار نیستند .

نمی توان نقطه تحمل را با یک قرص تغییر داد . نمی توان به زور به مقاصد خود رسید .

 

امیدوارم سی دی ها را گرفته و این موضوع را در لژیون های خود به بحث و بررسی بپردازید .

منبع: http://academi60.blogfa.com


داغ کن - کلوب دات کام Print Friendly Version of this pageپرينت مطلب Share 
تغيير رنگ پس زمينه . . .
درباره ما . . .

كنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی میباشد که به منظور رهايي معتاديني كه همواره خواستار رهایی از دام اعتياد بوده اند و راه حل منطقي براي درمان خود پيدا نكرده اند تشكيل گرديده است اين كنگره بر اساس اصل پذيرفته شده كمك يك فرد رها شده از اعتیاد به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد متشكل شده است . اساس كار ما بر مبناي محبت ، عقل و ايمان است . در جلسات هر عضو راجع به تجربه و دانش خودش در مقوله اعتياد سخن مي گويد و از نصيحت كردن پرهيز مي نمايد ما به هيچ گروهی وابسته نيستيم و از نظر مالي به خود متكي مي باشيم و مي توانيم حامياني داشته باشيم و حامیان می توانند در اجرای اهداف کنگره 60 نقش بسیار سازنده ای داشته باشند .

پيام هاي کنگره 60 . . .
دانلود نوشتارهاي کنگره 60 . . .
ايجنت نمايندگي . . .


آقاي سيامک طالبي طاهر
مرزبانان نمايندگي . . .


آقاي موسي عليپور       آقاي اکبر آخيلو
آقاي رضا سبزعلي زاده     خانم افشار


خانم هدي

راهنمايان نمايندگي قزوين . . .


آقاي سيامک طالبي     آقاي حسين قاري
آقاي محمدرضا محمدي      آقاي محمد حسني ها
آقاي موسي عليپور      آقاي افشين جواديان خانم ناهيد      خانم مرضيه

خانم مريم     خانم افشار