وبلاگ نمايندگي قزوین : آدرس: قزوين، دروازه رشت، پشت دانشگاه علوم پزشکي، چهارراه نسيم شمال، منطقه باغستان سنتي، 100 متر داخل باغستان، کنگره 60، نمايندگي قزوين. شماره تماس :09196982622.
جهان بینی ...
یکشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت 22:35 | نويسنده: دبیر وبلاگ | ( )

نهمین جلسه از دوره چهل و ششم سری کارگاههای آموزش جهانبینی کنگره 60 مورخ۰۴/۰۲/۱۳۹۲ با نگهبانی و استادی آقای مهندس حسین دژاکام و دبیری آقای بیژن با دستور جلسه "هفته راهنما" رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود .از اعضای کنگره 60 درخواست دارم به سایت کنگره مراجعه نموده و مکاتبات من و دوست دانشمندم بیل ویلیام وایت را که هم بصورت فارسی و هم بصورت انگلیسی در سایت منتشر می شود را بخوانند . این مکاتبات بدون هیچگونه دخل و تصرفی در سایت وجود دارد . من فیلم یک لژیون ساده که در پارک تشکیل می شود را به همراه فیلم لژیون سیگار برای ایشان فرستاده بودم و امروز یک ایمیل از ایشان دریافت نمودم که برایم نوشته بود : من باید این فیلم را برای رهبران ریکاوری در امریکا و کل بریتانیای کبیر بفرستم که چگونه چنین کارهایی در کنگره صورت می گیرد . 
کارهایی که ما در کنگره انجام می دهیم بسیار ارزشمند بوده ولی انسانهای مصمم ، با اراده و قوی می خواهد . با شمشیر چوبین به نبرد نمی توان رفت . بنابراین می بینید که در آزمون کمک راهنمایی سخت گیری بسیاری صورت می گیرد .
بعنوان مثال در زمان گرفتن مدرک دیپلم معدل شما باید بالای 10 باشد ، در زمان لیسانس معدل باید بالای 12 ، کارشناسی ارشد بالای 14 باشد و زیر 14 مردود بحساب می آید و برای گرفتن مدرک دکترا نیز معدلتان باید بالای 17 باشد . نمی گوییم که کمک راهنمایان ما دکترا می گیرند ولی نمره زیر 17 را قبول اعلام نمی کنیم .
اگر راهنمایی مسیر اشتباه به رهجویش دهد این میان یک دشواری به وجود می آید . کسی که می خواهد به درمان برسد بر روی حرف راهنمای خود حساب باز کرده و به او ایمان دارد . گروه خانواده به حرف راهنمای خود و مسافرین نیز به حرف راهنمای خود گوش می دهند . در نتیجه راهنمایان باید اطلاعات دقیق و درست را در اختیار رهجویان خود قرار دهند .
اولین شرطی که یک راهنما باید داشته باشد مردم داری است . باید با رهجو ، مرزبان ، نگهبان و در نهایت باید با کل سیستم سازگار باشد .
من بارها این نکته را تاکید کرده ام که فرق شما با اولیاء خدا در این است که آنها عیوب بسیاری را از یک شخص می بینند و یکی از آن ها را در شرایط خاص به او گوشزد می کنند . ولی انسانهای معمولی اگر صد عیب نیز در دیگران ببینند عین آن صد عیب را همه جا بازگو می کنند . ما پرونده ای را قبول کرده ایم به نام اعتیاد و آن هم درمان اعتیاد . درمانی که دنیا به آن اعتقادی ندارد . ما توانستیم این مسئله را مهار کرده و درمان کنیم . در جمعیت معتادان گمنام بعد از گذشت چندین سال زمانی که فرد بخواهد خود را معرفی کند از واژه معتاد استفاده می کند .
کنگره 60 راه درمان اعتیاد را یافته است و این امر مهم را به کمک راهنمایان به انجام میرساند . این نشان دهنده آن است که ما در شرایط بسیار خاصی قرار گرفته ایم .
از سویی باید حرمت ، عزت و جایگاه راهنمایان را بالا ببریم از سویی نیز باید کاری کنیم که راهنما دچار غرور نشود . این کار بسی دشوار است .
تا به امروز بسیار عالی توانسته ایم این کار را انجام دهیم . زیرا تولید ما بوسیله راهنمایان می باشد مانند کارخانه ای که واحدهای تولیدی دارد ، در کنگره واحدهای تولیدی ما راهنمایان هستند . 
ما بیش از 500 راهنما و کمک راهنما در کنگره 60 داریم . که زیر 1% از آنها ممکن است که مشکلی داشته باشند .
 در پیام راهنما نوشته ام ما راهنمایان آموزش می دهیم چون خود در حال آموزش گرفتن هستیم . ما تنها الف بای دانستن را فرا گرفته ایم . چه من و چه راهنمایی که دارای شال آبی است و چه راهنمایی که شال نارنجی دارد ، از تمام یادگیری فقط الف با را آموخته ایم . هنوز مسائل زیادی است که فرا نگرفته ایم .
خدای ناکرده نباید دچار غرورشویم . هیچگاه نباید قبله خود را گم کنیم و با دیگران به بدی رفتار نمائیم. 
هیچ کدام از ما راهنمایان هیچ حقی بر دیگران نداریم. نباید بگوییم چون راهنما هستیم بر گردن رهجو و یا کنگره حقی داریم . اصلاً چنین نمی باشد . حساب همه ما با کنگره باید صفر باشد .
بعنوان بنیان گذار کنگره 60 چیزهایی که کنگره به من داده است من هنوز به کنگره نداده ام . کسی که بعنوان راهنما در گروه مسافرین و یا خانواده برگزیده می شود قبلاً دستمزد خود را از کنگره دریافت نموده است . مسافری که درگذشته مصرف کننده بوده است در کنگره 60 به درمان رسیده و حرمت و عزت از دست رفته خود را به دست آورده و به کانون خانواده اش بازگشته است این فرد از کنگره دریافتی خود را گرفته است . حتی راهنمای همسفران نیز به همین شکل است و خانواده خود را در کنار خود می بیند و زندگی شان به روال عادی بازگشته است .
از سوی دیگر راهنمایان در کنگره زحمت زیادی می کشند . در این زمانه که هر کس به فکر خود و منفعت خویش می باشد ، راهنمایان به افراد مصرف کننده خدمت می رسانند بدون هیچ تمنای دلی و این میان خداوند این عمل نیک را به آنها برگشت می دهد .
راهنمایان تنها به دلیل انسانیت این خدمات را انجام می دهند و با انجام این امور حال خودشان نیز خوب می شود . یک انسان تا زمانی که به او داده می شود لذت می برد . مثلاً با مقام و پولی که دریافت می کند خوشحال می شود . این یک مقطع است. زمانی که از این مقطع گذشت به فازی می رسد که با دادن لذت می برد . وقتی به مردم کمک می کند لذت می برد و این لذت بسیار شیرینتر است .
زمانی که یک رهجو به رهایی می رسد راهنما به چنان شادی و نشاطی دست پیدا می کند که وصف شدنی نیست . خداوند نیز به زندگیشان خیرو برکت می دهد .
کار راهنمایان برکت دارد زیرا وعده خداوند دروغ نمی باشد . کسانی که به انسانها خدمت می کنند امکان ندارد خداوند دستشان را نگیرد . افرادی که به انسانها خدمت می کنند به جایگاهی می رسند که دست به خاکستر هم می زنند طلا می شود . این مورد را اکثر ما امتحان کرده ایم .
سیستمی که کنگره 60 برای راهنمایی و کمک راهنمایی در نظر گرفته است (با کمال آگاهی و اطلاعی که از تمام روش ها و متد ها دارم) در دنیا مانند آنرا ندیده ام .در گروه های مشابه کسی که 6 ماه یا یک سال ترک کرده است اسپانسر می شود . ولی در کنگره به این شکل نیست .
دانش راهنمایان کنگره در مورد اعتیاد و مواد مخدر بسیار بالا و به روز می باشد .در مورد مواد مخدر مانند تریاک و هروئین و شیشه و... اطلاعات کامل و جامعی را دارند و فکر نمی کنم کسی در سیستمی باشد که از نظر اطلاعات مواد مخدر و درمان اعتیاد بیشتر از راهنمایان کنگره 60 بداند . راهنمای همسفران نیز به همین شکل اطلاعات کاملی را دارا هستند .
امتحان کمک راهنمایی میان همسفران و مسافران یکسان می باشد و باید اطلاعاتی که مسافران می دانند را همسفران نیز بدانند .
یک راهنما نزدیک به 1000ساعت و یا بیشتر در کنگره کارگاه آموزشی می گذراند . عده ای نیز بیش از 1800 ساعت کارگاه گذرانده اند و هنوز موفق نشده اند که در آزمون ، نمره قبولی را کسب کنند . بنابراین ما باید به مسیر خود ادامه داده و دانش خود را افزایش دهیم .
زیاد کردن دانشتان به عهده من ، ولی مردم داری تان با خودتان است و این مسئله مهمی است . شما باید انسانها را دوست داشته باشید . از هیچ فردی بدتان نیاید . اگر از کسی بدتان می آید دلیلش آن است که در درون خودتان مشکل دارید .
من زمانی خودرو بلیزر داشتم و در زمان رانندگی در خیابان تنها اتومبیل های بلیزر را می دیدم زمانی نیز پیکان داشتم و فقط این خودرو به چشمم می آمد .هر آنچه را که انسان خود داشته باشد همان را خواهد دید . بنابراین اگر راهنمایی غرور دارد ، غرور آدمهای دیگر را می بیند . اگر راهنمایی محبت دارد محبت دیگران را می بیند و اگر کینه ای باشد کینه دیگران را می بیند .
دیگران آیینه ما هستند و آنچه که در دیگران می بینیم در خودمان وجود دارد . اگر در درونمان یکرنگی باشد انسان های بیرون را نیز یکرنگ می بینیم و اگر خطایی دیگران کنند آن را به دل نمی گیریم .
حال که به این جایگاه رسیده ایم باید ادامه دهیم . مانند دوچرخه سواری که با رکاب زدن به جلو حرکت می کند و اگر رکاب نزند به زمین می خورد . به همین علت از کمک راهنمایان شهریور ماه امسال آزمون گرفته خواهد شد و این عمل هر ساله انجام خواهد گرفت . اگر خواستار کمک و خدمت به انسانها هستند باید دانش و آگاهی آنها نیز روزانه و بالا باشد . بدون دانش هیچ کاری انجام نمیگیرد .
شعب کنگره در حال ازدیاد است و اعضای کنگره در حال کمک و مساعدت هستند . ما انسانهای بسیار خوشبختی هستیم و در بهترین شرایط قرار گرفته ایم . همه ما یکدیگر را دوست داشته و به هم کمک می کنیم زیرا کنگره خانواده ما می باشد .


از زمان تاسیس کنگره تا به امروز که 15 سال از آن میگذرد حتی یک روز هم بی پول نبوده ایم . این مسئله بسیار مهم است . از هیچ دولتی نیز کمک نگرفته ایم . از اروپا و کشورهای زیادی هستند که مایلند به کنگره 60 کمک کنند ولی ما کمک آنها را قبول نکرده و روی پای خود ایستاده ایم . هیچگاه نیز دچار کمبود مالی نگشته ایم . در این 15 سال یکبار هم جنس قسطی و یا نسیه خریداری نکرده ایم . نمی گویم بسیار ثروتمند هستیم اما خرج خود را درآورده و روی پای خود ایستاده ایم و این یعنی خوشبختی . و ما روزبه روز کاملتر می شویم و این نعمتی بزرگ است .
آماری که در سال 1391 گرفته شد نشان داد که 66% اعضای کنگره 60بالای دیپلم ، فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس و دکترا هستند . بنابراین سطح تحصیلات کنگره 60 در رده بالایی قرار دارد . روش آن نیز کاملاً انسانی ، معقول و منظم است .
خانواده ها در کنگره 60 کاملاً در امنیت هستند . این نکته را در پرانتز خدمتتان بگویم هرکس از اعضای کنگره 60 از آقایان مسافر اگر از گروه خانواده شخصی را برای ازدواج پسندید هیچ منعی این میان وجود ندارد . ولی ما اظهار نظری نمی کنیم . و خودتان طبق رسم و رسومات این کار را انجام دهید . این مسئله هیچ منع و ایرادی ندارد و لازم نیست از من و یا از راهنمایتان اجازه بگیرید .
در گروه های درمانی دیگر شما نمی توانید اعضای خانواده تان را در جلسات همراه خود ببرید اما در کنگره 60 همه در امنیت کامل بوده و این امر صورت می گیرد .
امیدوارم راهنمایان کنگره 60 روز به روز قویتر و کاملتر شوند . من نسبت به تمام راهنمایان و کمک راهنمایان ارادت داشته و همه را دوست دارم .
حرمت و عزت همه ما دست خودمان است . چه ایجنت و چه نگهبان و چه مرزبان ، احترام خودمان دست خودمان است . ما تعیین می کنیم که دیگران چه رفتاری را با ما داشته باشند.در سال 78 در اولین برنامه تلویزیونی شرکت کردم .مجری آن برنامه آقای علیقلی به من گفت شما ناراحت نمیشوید مردم پس از دیدن برنامه امشب از فردا به شما با دیدگاه معتاد نگاه کنند ؟ گفتم من مردم را مجبور می کنم که به من احترام بگذارند . من با رفتار و کردار خود کاری می کنم که مردم به من احترام بگذارند نه با اجبار و زور . اگر مردم به ما احترام میگذارند ما مصوب آن هستیم . رفتار و کردار ما باید بگونه ای باشد که دیگران به ما احترام بگذارند .اگر ما احترام و حرمت دیگران را نگاه نداریم دیگران نیز حرمت ما را نگاه نمی دارند .
حضرت مسیح می گوید چگونه است خاری را در چشم دیگران می بینید ولی چوبی را در چشم خود نمی بینید .
بنابراین اگر راهنمایان بخواهند میان آنها و رهجویانشان مسئله ای نباشد باید به آنها حرمت و عزت دهند و غرور نداشته باشند . مردانگی آن است که اگر کار اشتباهی انجام دادید معذرت خواهی کنید . این یعنی جرأت و جسارت . با شهامت اشتباه خود را بپذیرید. اگر بخواهید با جهل، بر روی کار اشتباه خود پافشاری کنید و از حرف خود باز نگردید مردم خواهند فهمید که انسان نادان و جاهلی هستید .
حرف خود را کوتاه کرده و این هفته را به تمام راهنمایان و کمک راهنمایان تبریک می گویم و بر همه اعضاء فرض و واجب است از راهنمایان خود تجلیل نمایند و تجلیلشان نیز با یک پاکت می باشد . حال در این پاکت هر مقداری که می خواهد باشد . در این هفته ما از راهنمایان خود تجلیل می کنیم تحت عنوان هفته راهنما .
این عمل قدردانی باید انجام پذیرد . راهنما به پولی که شما در پاکت می گذارید نیازمند نیست . این کار به این دلیل انجام میگیرد که شما حق شناسی را آموخته و تشکر کردن و شکر کردن را فرا گیرید .
بر راهنمایان نیز فرض است اگر پاکتی را دریافت نمودند که درون آن یک یادداشت قرار داشت آن را روی چشم خود بگذارند .
گاهی اوقات که پاکتی دریافت می کنم ، پاکت هایی که میزان اندکی در آن وجود دارد بیشتر حال مرا منقلب می کند . کسی که نیت خاصی نداشته و تنها یک یادداشت خالی به من میدهد بسیار برایم لذت بخش است .
امروز نیز من از راهنمایان شعب شهرستان و همچنین شعب تهران قدردانی کرده و هدیه خود را به آنها می دهم .

منبع : http://academi60.blogfa.com

داغ کن - کلوب دات کام Print Friendly Version of this pageپرينت مطلب Share 
تغيير رنگ پس زمينه . . .
درباره ما . . .

كنگره 60 تشکیلات تحقیقاتی مستقلی میباشد که به منظور رهايي معتاديني كه همواره خواستار رهایی از دام اعتياد بوده اند و راه حل منطقي براي درمان خود پيدا نكرده اند تشكيل گرديده است اين كنگره بر اساس اصل پذيرفته شده كمك يك فرد رها شده از اعتیاد به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد متشكل شده است . اساس كار ما بر مبناي محبت ، عقل و ايمان است . در جلسات هر عضو راجع به تجربه و دانش خودش در مقوله اعتياد سخن مي گويد و از نصيحت كردن پرهيز مي نمايد ما به هيچ گروهی وابسته نيستيم و از نظر مالي به خود متكي مي باشيم و مي توانيم حامياني داشته باشيم و حامیان می توانند در اجرای اهداف کنگره 60 نقش بسیار سازنده ای داشته باشند .

پيام هاي کنگره 60 . . .
دانلود نوشتارهاي کنگره 60 . . .
ايجنت نمايندگي . . .


آقاي سيامک طالبي طاهر
مرزبانان نمايندگي . . .


آقاي موسي عليپور       آقاي اکبر آخيلو
آقاي رضا سبزعلي زاده     خانم افشار


خانم هدي

راهنمايان نمايندگي قزوين . . .


آقاي سيامک طالبي     آقاي حسين قاري
آقاي محمدرضا محمدي      آقاي محمد حسني ها
آقاي موسي عليپور      آقاي افشين جواديان خانم ناهيد      خانم مرضيه

خانم مريم     خانم افشار